26 Mayıs 2010 Çarşamba

Jose Mourinho : "Geçimsizim Bu Günlerde"

O son yılların tartışmasız en büyük teknik adamı. Öyle bir adam ki; çalıştırdığı her takımda efsane olmuş, yeri gelmiş en acımasız lafları etmiş, en iddialı açıklamaları yapmış; yeri gelmiş takımının attığı gole sevinmemiş, yeri gelmiş Yılmaz Vural gibi yerlere yatmış... İşte Barcelona'nın katili, son şampiyonlar ligi şampiyonluğunu Inter'e getiren adam Jose Mourinho...

Mourinho ile yaptığımız röportaj çok konuşulacak ve o açıklamalarıyla yine dünyayı sarsacak.-Nereden başlasak bilemedik, en iyisi sondan başlamak diyelim. Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu hakkında neler söyleyeceksiniz?
Aslında söylenecek fazla bir şey yok, ben olmasam sittin sene Inter'den bir b.k olmazdı. Adını şimdi hatırlayamadığım bir büyüğümüz vardı Veni, Vidi, Vici mi ne öyle bir lafı vardı, işte benimki de o hesap. Geldim gördüm yendim. Yani ben aldım.

-Sezar'dı o.
Doğrudur. Sezar'ın hakkı Sezar'a.


-Fazla mütevazı değilsiniz galiba...
Bunu röportaja başlamadan önce biliyor olman lazımdı, neyse bu seferlik bir şey demiyorum.

-Olaylı Camp Nou Macerası..
Biliyorsunuz çok konuşuyordu millet, yok Barça fena yapar, aman Barça şimdi kupayı nereye koyacak müzesinde yer kalmadı falan filan diye, ne olacak kardeşim işte gördünüz. Tak tak yazdık golleri Milano'da, sonra da çıktık "cehennem"e (gülüyor) ve eledik onları. Sen şimdi sormadan söyleyeyim, bana çok küfür edildi maç boyunca, ben de maçtan sonra o hareketi yaptım tribünlere. Yoksa bir derdim yoktu benim, efendi gibi eleyip gelecektik ama bana artistlik yapmalarını kaldıramazdım. Neticede en büyük artistlerden biri benim.

-Guardiola'ya ne dediniz? Çok konuşuldu çeşitli spekülasyonlar var...
Eh madem sordunuz, bunu ilk burada açıklayayım. Bu bana bir gün önce mesaj atmıştı "istersen maça gelme, üzülürsün :P" diye ben de maç anında kulağına "Barça gol gol gol şampiyonluk gidiyor" diye fısıldadım, tabi şaşırdı tecrübesiz bir arkadaş zaten.

-Çok renkli bir kişilik olduğunuzu biliyorduk, bu da sizden beklenebilecek türde bir hareket. Peki şimdiki hedefleriniz nedir?
Öncelikle Inter benim için bitmiştir. Real Madrid'e gideceğim ve orada 3-4 sene şampiyon olduktan sonra oradan da ayrılıp yapacak bir şeyler bulurum artık. Şimdilik bu kadar.

-Peki son olarak futbol dışında neler yapıyorsunuz?
Bu aralar futbol dışında pek bir şey yaptığım söylenemez, ancak son günlerde bir şarkıya sardım, sürekli onu dinliyorum. Sanırım beni anlatıyor (gülüyor). Candan Erçetin'in bir şarkısı var adını bilmiyorum ama "geçimsizim bu günlerde" diyor, aynen ben işte.

-Bu samimi röportaj için teşekkür ederiz, başarılar dileriz.
Teşekkür ederim.

1 yorum:

Nazmi Hasdemir dedi ki...

son yılların en önemli röportajını yapmışsınız tebrikler. adamın yanına yaklaşamıyor çünkü hiç kimse.

4 Haziran 2010 23:04