6 Temmuz 2010 Salı

Adnan Sezgin Rotayı Çizdi

Transfer sezonuna bomba gibi giren ve aldığı oyuncuları, sattıklarıyla gölgede bırakmayı başaran Galatasaray'da gözler patron Adnan Sezgin'e çevrildi. Keita'nın satışının ardından Bebek'de bir kafede bir araya geldiğimiz Sezgin, Galatasaray'ın gelecek sezonlarda izleyeceği yolu BombaTransfer'e açıkladı. Ben dinlerken çok şaşırdım, eminim ki sizler de bu habere oldukça şaşıracaksınız.

Varan 1: Yürekten oynamayan tüm futbolcular yolcu!..

Yıldızlarla bu işin olmayacağını anlayan yönetim, Arda, Elano, Baros gibi yıldızları dahil bütün futbolcularını satacak. Kadroda sadece üç isim düşünülüyor: Mustafa, Barış ve Servet. Kalan futbolcular gelen tekliflere göre devre arasına kadar satılmaya çalışılacak. Maçlara çıkması zorunlu olan takımın futbolcuları ise kombine kart sahipleri arasından seçilecek. Kombine kart satışlarının bu sayede tavan yapması hedefleniyor. Kombine satışları sırasında ayakkabı numarası ve forma numarası isteyen yönetim, aslında bu planı uzun süredir düşünüyor.

Maçtan önce açıklanan 8 talihli taraftar hemen ısınmaya gönderilecek. 7 talihli seyirci de yedek olma hakkı kazanacak. Bu plan sayesinde şeref tribünü dahil bütün tribünlerin kombine halinde satılması hedefleniyor.

Varan 2: Teknik ekip ile yollar ayrılıyor

Maaşı ve özel hayatı gündemden düşmeyen Rijkaard ve ekibi de yollanacak listesinin başında. Özlenen Galatasaray Ruhu'nu amatör taraftarlar ile yakalama arzusunda olan yönetim ile teknik ekip arasındaki bütün köprüler atıldı. Bu sayede yeni evlenen Rijkaard'a yapılacak olan ev ziyareti ve "hayırlı olsun" hediyesinden de kurtulmuş olan yönetim, düğünde takılan altının peşine düştü. Rijkaard bu altından da vazgeçerse sözleşmeler karşılıklı olarak feshedilecek.

Taraftarların sürekli bir sistem oluşturma gayreti içinde olduğunu gözlemleyen yönetim ise yeni teknik ekibi onlardan oluşturma kararı aldı. Her ay GSBonus ile 100 TL harcayan taraftarlar, çekilişe katılma şansı yakalayacak ve maçtan bir gün önce Galatasaray'ın teknik heyeti bu çekiliş sonucunda oluşturulacak.

Varan 3: Altyapı ultrAslan'a emanet

Taraftar grubu ultrAslan'a da oldukça güvenen yönetim, altyapıyı bu grubun liseli ve üniversiteli üyelerinden oluşturmak niyetinde. Bu şekilde altyapı tamamen ortadan kaldırılacak ve sık sık sakatlanan genç futbolcular yerine sakatlansa bile sosyal güvenlikten yararlanabilecek öğrenciler ile yola devam edilecek.

Varan 4: İşi olmayan yöneticilerin istifa etmesi istenecek

Adnan Polat ile bir araya gelen Adnan Sezgin'in bir başka isteği ise bazı yöneticiler ile yolların ayrılmasıydı. Tam destek alan Adnan Sezgin, başkan Adnan Polat hariç bütün yöneticiler ile yolları ayırma niyetinde olduğunu açıkladı. Bu yöneticiler öncelikle satılmaya çalışılacak, olmazsa istifa etmeleri için baskı uygulanacak. Haldun Üstünel'in Fenerbahçe'ye transferini daha önce haber yapmıştık. Üstünel'in yanısıra bazı yöneticilerin de kendilerine kulüp aradığı öğrenildi.

0 yorum: