20 Haziran 2010 Pazar

Frank Rijkaard 2010-2011


Bombatransfer ekibi olarak Jose Mourinho röportajımızla dünya basınını çalkalamıştık. Şimdi ise çok konuşulacak, yine olay yaratacak bir haberimiz var. Galatasaray'ın teknik patronu Frank Rijkaard ile yaptığımız yeni sezon söyleşisinin ilk kısmını yayınlıyoruz. Rijkaard'ın dobra dobra açıklamaları bazı futbolcuları sevindirecekken bazılarını da çok üzecek! İşte açıklamalar..

Herkesi Gönderiyorum!
Muhabirimizin "Yeni sezonda Servet'in gönderilmesi gündemden düşmüyor. Bu konuda sizden henüz net bir açıklama yok, nedir bu işin aslı?" sorusuna gülerek tepki veren Rijkaard'ın cevabı bizde bir şok etkisi yarattı. Rijkaard "Servet mi? Ne Servet'i? Servet ne arar la Cimbom'da? Ben 48 yaşındayım. Sırf Servet değil, herkesin gitmesi gündemde. Açıkçası bana kalsa Gökhan Zan, Barış Özbek ve Serdar Özkan dışında kim varsa göndereceğim ama yönetim çok masraflı olacağını söylüyor. ADO Den Haag takımında 16 tane futbolcum var onlarla seneye Aslantepe'ye Avrupa Ligi Kupası'nı getirtmezsem şerefsizim."

Elano-Keita Adam Değil!
-"Peki Dünya Kupası'nda oynayan futbolcularınız? Elano, Keita ve Neill'in geleceği ne olacak?"
FR: "Valla Elano futbolcu değil. Ahmet Çakar diyordu da inanmıyordum. Hele Keita tam bir saatli bomba. İçlerinde bir tek adam var o da Neill. Ama o çocuğu da tutmak istemiyorum takımda. Gitsin kurtarsın kendini bu adamlardan, bozulmasın çocuk."

Çok Doluyum Çocuk, Çok!
"Anlatsam ne hikayeler var. Ama susuyorum şimdilik.. Sen şimdi git çocuk, ben çok doluyum. Başımıza bela alırız başkan falan kızar, ikimiz de ekmeğimizden oluruz."

Ardından Haldun Üstünel'in gelmesiyle röportajımız başka güne sarktı.

0 yorum: